wózkiem przez świat

Wózkiem przez świat. Recenzja książki Zbigniewa Graczyka.

Wózkiem przez świat

Książka Zbigniewa Graczyka – Wózkiem przez świat  to swego rodzaju autobiografia, człowieka, który mimo swojej niepełnosprawności postanowił powiedzieć całemu światu „Ja potrafię i dam rade”.wózkiem przez świat

Książka składa się z trzynastu rozdziałów, w których autor opowiada o swoich podróżach. Kupując tę książkę, nie miałem wątpliwości, że ten tytuł będzie opisywał podboje świata przez faceta na wózku. Po przeczytaniu pierwszego rozdziału, pamiętam, jak by to było dziś, głośno wypuściłem powietrze i powiedziałem do żony: „Musisz przeczytać tę książkę. Facet jest niesamowity”.

Lektura całej książki zajęła mi trzy dni i to tylko dlatego tak długo, gdyż musiałem niestety chodzić do pracy. Autor opisuje kolejne historie w sposób niebywale lekki, z poczuciem humoru. Ta książka działała na mnie naprawdę kojąco. Mało spotykany, wyjątkowy dystans autora do własnej osoby wywoływał u mnie dodatkowo przez cały czas „banana” na twarzy.

wózkiem przez światWspomniałem, że książka to swego rodzaju autobiografia. Przynajmniej tak ja to odbieram. Opisane w książce zostały także relacje z rodziną, znajomymi, a także bardzo dokładnie autor przedstawił nam jego dom rodzinny. Dowiadujemy się, jak było im ciężko w codziennym życiu, co buduje niesamowitą więź uczuciową. Po skończonej lekturze miałem ochotę wziąć telefon do ręki i zadzwonić do Zbigniewa Graczyka jakby był moim długoletnim znajomym i powiedzieć: „Cześć, co słychać? Przeczytałem właśnie twoją książkę. Jest niesamowita”.

Słowem podsumowania mogę jedynie powiedzieć, że jest to pozycja obowiązkowa do przeczytania. W dzisiejszych czasach brakuje nam takiego powiewu świeżości, jaki daje nam ta książka. Szczerze polecam ją każdemu i dziękuje portalowi „Czytam Pierwszy” za udostępnienie tak wspaniałego tytułu.

Do przeczytania

Czytam i recenzuję na CzytamPierwszy.pl

Książka do nabycia w księgarniach wyszczególnionych poniżej:

 

Zapraszam na mój Fan-page: https://www.facebook.com/groups/172432386848315/,

oraz do innych moich wpisów. Na przykład tego : Jak pisać i redagować

One comment to Wózkiem przez świat. Recenzja książki Zbigniewa Graczyka.

Dodaj komentarz

Comment
Name*
Mail*
Website*