Szydełkowanie oraz obrazy wykonane z nasion. Wywiad z Panią Ewą, która nie powiedziała jeszcze ostatniego słowa co do swojej twórczości.

Piękne prace.

Obrazy wykonane z nasion oraz przepiękne dywaniki. Dziś mam przyjemność przedstawić Wam Panią Ewę, która robi niesamowite prace z prostych surowców. Dużo można tu pisać, ale najlepiej opowie nam o swojej pasji sama autorka. Na koniec przedstawiam Wam wiersz, jaki Pani Ewa otrzymała od jednej z osób w dowód uznania za przepiękne prace. Naprawdę jest to wzruszające, że ludzie w dzisiejszych czasach potrafią jeszcze docenić, to co robią inni. Zapraszam do przeczytania i zapoznania się ze zdjęciami. Przyznam, że te obrazy obrazy wykonane z nasion, palmy i dywaniki robią niesamowite wrażenie.

Dzień dobry

Witam serdecznie.

Bar­dzo faj­nie, że zgo­dziła się Pani na repor­taż

Zaskoczyła mnie taka propozycja, ponieważ jestem zwykłą, prostą osobą nie czuje się nikim wyjątkowym, a tu ktoś chce ze mną porozmawiać o mojej pasji.

Zain­te­re­so­wała mnie Pani swoim hobby i tym w jaki spo­sób o nim opo­wiada. Kiedy poja­wił się pomysł, aby two­rzyć takie wła­śnie rze­czy?

obrazy wykonane z nasionMam bardzo szerokie zainteresowania i tworzę rzeczy bardzo różne . Przygoda z rękodziełem rozpoczęła się dosyć dawno. Jakieś 15 lat temu zrobiłam palmę wielkanocną na konkurs w naszym Muzeum Rolnictwa. Palma była duża 4,5 m. Wykonałam ją z krepinowych kwiatów. Otrzymała nagrodę specjalną. Poczułam wtedy wielką satysfakcję ,że moja twórczość podoba się innym . Od tego czasu powstało wiele palm z roku na rok piękniejszych ,bardziej okazałych Kilka lat temu wpadłam na pomysł wykonania wieńca dożynkowego . Był to duży obraz z wizerunkiem Jezusa Miłosiernego w całości wyklejany nasionami i ziarnami zbóż .Z racji ,że jesteśmy z mężem rolnikami, reprezentowaliśmy z nim naszą parafię na dożynkach. Tworzenie takich obrazów spodobało mi się tak bardzo ,że powstały kolejne głównie z wizerunkiem Matki Boskiej . Każdy był inny taki szczególny, bo wkładałam, w to, co robię, całe serce .

I tak dochodzimy do etapu, kiedy moje dzieci namówiły mnie do pracy z szydełkiem. Pomyślałam wtedy, dlaczego nie ?..warto spróbować i nauczyć się czegoś nowego. Moje dwie córki są już prawie dorosłe, ja mam więcej wolnego czasu, który mogę odpowiednio wykorzystać. Jestem im niezmiernie wdzięczna ,że mnie do tego namówiły ,bo wreszcie robię to, co najbardziej lubię, tworzę małe dzieła sztuki ,kocham to robić . Dziewczynki stworzyły mi stronę internetową, na której wstawiam i opisuje swoje prace. Strona funkcjonuje od niedawna i już cieszy się dużym zainteresowaniem. Jest to dla mnie powodem do dumy. Każde ciepłe słowo to miód na moje serce.Wrócę jeszcze do szydełkowania. Wszystkiego nauczyłam się sama w bardzo krótkim czasie. Robię szydełkowe dywany . Nie ukrywam ,że tworzenie ich przynosi mi wielką radość, staram się je robić, najlepiej jak potrafię. Każda wolna chwila to szydełko i sznurek, z którego powstaje dywanik. Mąż śmieje się ,że musi zrobić mi jakąś pracownię ,bo artysta powinien mieć swoje miejsce. Nie czuje się artystą ,ale taka przestrzeń tylko dla mnie i mojej twórczości na pewno by się przydała .I rzecz najważniejsza dla mnie- rodzina bardzo mnie wspiera, w tym, co robię.obrazy wykonane z nasion

Spo­sób wyko­na­nia i przede wszyst­kim mate­riał, z któ­rego two­rzone są dzieła, na pewno nie jest przy­pad­kiem. Dla­czego taki wła­śnie mate­riał?

obrazy wykonane z nasion, ziaren. Dlaczego?..bo bardzo dobrze się na tym pracuje, są tym, co daje nam natura, a to chyba jest najlepsze. Dywany natomiast wykonuję ze sznurka bawełnianego ..materiał mięciutki miły w dotyku ,z odrobiną fantazji można z niego wyczarować cuda.

Ma Pani wykształ­ce­nie arty­stycz­nie czy jest to po pro­stu swo­jego rodzaju dar. Przy­znam, że prace robią na mnie duże wra­że­nie.

Nie mam wykształcenia artystycznego, ale mam chyba swego rodzaju talent do tworzenia . Moje obie córki również są utalentowane artystycznie ,malują, śpiewają i grają na pianinie. Chyba coś w tym jest ,że tworzenie stało się naszą pasją.obrazy wykonane z nasion

Czy Pani prace są na sprze­daż?

Moich prac jest niewiele, tworzę je głównie z myślą o sobie ,rodzinie i znajomych. Ostatnio wpadłam na pomysł ,aby jakieś małe rzeczy ofiarować szkole dla dzieciaczków na prezenty . Chciałabym też dzielić się tym, co potrafię z innymi . Myślę o zorganizowaniu warsztatów artystycznych w Domu Kultury. Mam wiele pomysłów ,które być może wcielę w życie.

Dzię­kuje Pani pięk­nie, za podzie­le­nie się swoim hobby i życzę samych suk­ce­sów.

Ja również dziękuje . Cieszę się ,że mogłam opowiedzieć o swojej pasji . Zapraszam na moją stronę https://www.facebook.com/Artolandia/ .
Może znajdą tu Państwo inspirację do swoich prac. Ze swojej strony powiem tylko ,że warto realizować marzenia i ja właśnie to robię.

 

Obiecany wiersz otrzymałem w trakcie redagowania artykułu i na prośbę Pani Ewy oczywiście z wielką przyjemnością dołączam go jako podsumowanie.

W Artolandii Pani Ewa
piękne rzeczy tworzy
Uzdolniona jest wszechstronnie
Taki to Dar Boży

Dywaniki w różne ksztalty
Szydełkuje expresowo
A są to postaci z bajek
Prezentują się wzorowo

Świnki, kotki, myszki
kangurki i sowy
Inne piękne, których nazwy
Umknęły mi z głowy

Różne bombki choinkowe
Nawet z nagrodami😊
Na stojakach, podświetlone,
Przepiękne- zobaczcie sami!

No i te obrazy cudne
że aż oniemiałam
Bo ja takich prac
Jeszcze nie widziałam

Te Aniołki – z imionami
I obrazy Matki Boskiej
Toż to przecież dzieła sztuki
Powstałe na Ziemi Polskiej

Zawsze duma mnie rozpiera
I radość buduje
Gdy mogę poznać człowieka
Co talentem promieniuje

Niezmiernie jest mi miło
Podziwiać owoce pracy Twej
Czekam na następne dzieła
Pozdrawiam- Marysia Rej

One comment to Szydełkowanie oraz obrazy wykonane z nasion. Wywiad z Panią Ewą, która nie powiedziała jeszcze ostatniego słowa co do swojej twórczości.

Dodaj komentarz

Comment
Name*
Mail*
Website*