scrivener

Scrivener. Kombajn dla pisarzy.

Scrivener. Narzędzie dla ludzi piszących.

Cześć

Dziś trochę nietypowo. Chciałem przybliżyć wam programy, które ułatwiają pracę osobą piszącym większe objętościowo teksty. Nie mam tu na myśli oczywiście Worda z pakietu Office, ale dwa całkiem podobne programy. Jeden z nich to Scrivener, a drugi to writer.

W pierwszej kolejności przybliżę wam działanie tego pierwszego, czyli Scrivener dla komputerów z systemem Windows. Jest to bardzo rozbudowany program i przejście samemu przez wiele opcji, może okazać się problemem zwłaszcza dla ludzi, którzy z angielskim nie są za pan brat. Seria filmów na YouTube oraz dodatkowe informacje będą zamieszczane cyklicznie co pewien czas, ale nie rzadziej niż raz w tygodniu.

Ze strony producenta można pobrać wersje TRIAL programu scrivener. Pod spodem znajduje się link na stronę. Co ciekawe wersja próbna jest na 30 dni, ale nie 30 dni kalendarzowych. Są to dni, w których rzeczywiście korzystasz ze scrivenera. Zachęcam do pobrania i testowania i oczywiście do obejrzenia filmów, w których krok po kroku pokazuje jak zaprzyjaźnić się z tym ogromnym programem.

Pobierz Scrivener dla windows

Jeśli program się spodoba można go kupić ze strony producenta za 40$. Wydaje się to dużo, ale jeśli się pozna ten program, to wartość nie staje się już tak dużym problemem. 🙂

 

Zapraszam do przeczytania Książka dla wszystkich, którzy piszą dla innych.

Oto nasz fan page: 

https://www.facebook.com/groups/172432386848315/

 

3 comments to Scrivener. Kombajn dla pisarzy.

 • simple.dancer

  Nie piszę dużo, tyle co na bloga, ale pozostaję wierna wordowi. To pewnie kwestie przyzwyczajenia 🙂

  Reply
  • Bastek

   Masz racje Word jest bardzo dobrym narzędziem. Używając scrivenera, nadal często większą korektę wykonuje właśnie pod Wordem. Scrivener na pewno upraszcza katalogowanie i segregacje tekstu. 🙂

   Reply
 • […] Scrivener. Kombajn dla pisarzy. […]

  Reply

Dodaj komentarz

Comment
Name*
Mail*
Website*