kurs pisania powieści dla bystrzaków

Książka “Kurs pisania powieści dla bystrzaków” Recenzja.

Kurs pisania powieści dla bystrzaków

Chciałbym wam opisać książkę “Kurs pisania powieści dla bystrzaków”. Miałem mieszane uczucia co do niej na początku czytania. Nie wiedziałem, czy wam ją opisze jako dobry tytuł, czy raczej jako zły. Po przeczytaniu połowy książki, zrozumiałem, co autorzy mieli w zamyśle, kiedy to postanowili powtarzać niektóre zagadnienia kilkukrotnie. To, co na początku wydawało mi się po prostu beznadziejnym podbijaniem objętości tekstu, po jakimś czasie zaczęło wydawać mi się całkiem logiczne. Przez nieustanne powracanie do pewnych wątków mamy pewność, że wiedza przekazywana w książce trafia do nas w stu procentach. Jeśli ktoś naprawdę chce nauczyć się pisać, nie tylko powieści z pewnością doceni wysiłek autorów włożony w ten tekst.

Dzięki książce możemy się dowiedzieć przede wszystkim podstaw pisania powieści, z czego składa się ekscytująca historia, która chcemy opowiedzieć. Na uwagę zasługuje rozdział poświęcony temu, w jaki sposób znaleźć czas na pisanie swojej książki.

Obszerna część książki wyjaśnia problemy związane z napisaniem streszczenia, listy scen i samych scen, jakie będą przyciągały przyszłych czytelników.
Osobny rozdział, ale także liczne wtrącenia wewnątrz tekstu pomagają nam zrozumieć małymi kroczkami jak doszlifować książkę, a także niezbędne teksty, które przekażemy wydawnictwu.

Ogólnie książkę czyta się bardzo sympatycznie. Co prawda żeby zrozumieć dokładnie i przyswoić sobie tą wiedzę, która nas interesuje trzeba powracać do innych rozdziałów. Nie ma się co dziwić gdyż książka w formie poradnika który liczy 360 stron musi zawierać materiał który tak naprawdę nadawał by się na wiele tomów encyklopedii o zasadach pisania powieści.

Moim zdaniem książka kurs pisania powieści dla bystrzaków jak najbardziej zasługuje na miejsce w biblioteczce każdego rozpoczynającego pisarza, który stawia pierwsze kroki w pisaniu własnej książki.

Poniżej znajduje się lista księgarni, gdzie można nabyć te publikacje.

 

Zachęcam do odwiedzenia mojej Grupy na facebooku

 

2 comments to Książka “Kurs pisania powieści dla bystrzaków” Recenzja.

 • Patryk Tarachoń

  Po czasie od przeczytania, wracasz po porady do tej książki?

  Reply
  • Bastek

   Powiem ci, że tak. Co prawda nie wyszukuje konkretnych rozdziałów, ale otwieram ją w losowym miejscu i czytam kilka stron. To chyba jedyna książka o pisaniu, do której wracam, a mam ich siedem pozycji. 🙂

   Reply

Dodaj komentarz

Comment
Name*
Mail*
Website*